Wersja polska English Deutsch
  • Wieża obserwacyjna przy porcie jachtowym w Charzykowach
  • Port Jachtowy w Charzykowach
  • Wnętrze kościoła Zwiastowania NMP w Chojnicach
  • Stary Rynek w Chojnicach – widok na ratusz, kościół Zwiastowania NMP i Bazylikę
  • Tur przy Bramie Człuchowskiej w Chojnicach
  • Jezioro Jeleń na terenie Parku Narodowego Bory Tucholskie
  • Panna z fontanny na Starym Rynku w Chojnicach
  • Kajaki Swornegacie
  • Ścieżka dydaktyczna nad jeziorem Jeleń w Parku Narodowym Bory Tucholskie
  • Chata w Nierostowie zimą
  • Festiwal Teatrów Ulicznych "Chojnicka Fiesta"
Mapa Europy
Mapa województwa

Powiat Chojnicki

Promocja Regionu Chojnickiego
Interaktywna mapa powiatu
Informacja turystyczna
Powrót

KALENDARZ IMPREZ NA 2019 ROK

Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o. i organizatorzy poszczególnych imprez zastrzegają sobie prawo do zmian w kalendarzu imprez. Szczegółowe informacje znajdziecie  Państwo na stronach internetowych oraz w prasie, radiu, na plakatach i banerach.

 

LIPIEC

 

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów

II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Non multa sed multum. Prezentacja najcenniejszych zabytków Muzeum

Historyczno – Etnograficznym w Chojnicach

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub”

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska – II piętro

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Szlakiem haftu kaszubskiego. Leonard Brzeziński – zapomniany twórca z Wiela” –

prezentacja etnograficzna unikalnej kolekcji haftu kaszubskiego.

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H – E im J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Rok z Literaturą

Termin: luty – listopad

Miejsce: Wszechnica Chojnicka /czytelnia

Organizator: MBP

 

Spotkania z Kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic oraz VI Dni Kultury

Japonii w Chojnicach

Termin: luty – grudzień

Miejsce: ChCK, OPR, hala sportowa Centrum Parku, kościół p.w. Zwiastowania NMP, ZS

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Wystawa „Literatura Europejska”

Termin: czerwiec – lipiec

Miejsce: Wszechnica Chojnicka – czytelnia

Organizator: MBP

 

Galeria Współczesnej Sztuki Polskiej

Termin: lipiec - grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

XXI Światowy Zjazd Kaszubów

Termin: 6.07

Miejsce: Park 1000-lecia

Organizator: UM, PRCh

 

Rozgrywki o Mistrzostwo III Ligi w petanque

Termin: 6 – 7.07

Miejsce: bulodrom w parku 1000-lecia

Organizator: ChTPF

 

Urodziny miasta Czerska

Termin: 6.07

Miejsce: Pl. hm. J. Piekarka

Organizator: UM w Czersku

 

Turniej Siatkówki Plażowej w Rytlu

Termin: 6.07

Miejsce: Wielki Kanał Brdy - plaża w Rytlu

Organizator:  OK w Rytlu

 

Kino plenerowe

Termin: 11-15.07.2019

Miejsce: Amfiteatr Charzykowy

Organizator: GOK

 

XXVII Festiwal Teatrów Ulicznych im. Eugeniusza Mikołajczyka

„Chojnicka Fiesta 2019”

Termin: 13.07

Miejsce: Stary Rynek, Fosa Miejska

Organizator: ChCK

 

Święto Pstrąga w Wojtalu

Termin: 13.07

Miejsce: Plac w Wojtalu

Organizator: OK w Czersku

 

XXXVI Zlot turystyczny

Termin: 13.07

Miejsce: Zielona Chocina

Organizator GOK Konarzyny

 

Chojnice Team Cup

Termin: 13– 14.07

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Igrzyska Plażowe w Czernicy

Termin: 14.07

Miejsce: Czernica

Organizator: kontakt www.brusy.pl

 

Koncert w rytmie Warsa i Fogga

Termin: 20/21.07 lub 11-15.07

Miejsce: Amfiteatr Charzykowy

Organizator: GOK

 

XIX Dni Rytla

Termin: 20-21.07

Miejsce: OK w Rytlu, plac przy WKB

Organizator: OK w Rytlu

 

IX Święto Gminy Konarzyny: Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie spotkanie z folklorem świata”

Termin: 25-27.07

Miejsce: Boisko w Konarzynach/ sala widowiskowa GOK

Organizator: GOK Konarzyny

 

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”

Termin: 26.07

Miejsce: Fosa Miejska Chojnice

Organizator: PRCh

 

MFF „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” 

Termin: 26.-28.07

Miejsce:  koncerty: m. Chojnice, gm. Kościerzyna, m. Kościerzyna, Konarzyny, Wiele Dzień Koncertowy w Brusach

Organizator: CKiB,  PRCh, m. Chojnice, gm. Kościerzyna, m. Kościerzyna, Konarzyny

 

Turniej siatkówki plażowej i konkurs budowania zamków z piasku

Termin: 26-27.07

Miejsce: Plaża w Ostrowitem

Organizator: OK w Czersku

 

Jarmark Trzech Kultur

Termin: 26.07

Miejsce: Deptak ul. J. Ostrowskiego w Czersku

Organizator:  OK w Czersku

 

XI Jarmark

Termin: 27.07

Miejsce: Amfiteatr Charzykowy

Organizator: GOK

 

Chojnicki Złoty Konik Morski

Termin: 27 – 28.07

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Krajowa Kaszubska Wystawa Psów Rasowych

Termin: 27 – 28.07

Miejsce: boisko przy Centrum Parku

Organizator: ZKW o/Chojnice

 

MFF „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” - KONCERT FINAŁOWY

Termin: 28.07

Miejsce: Brusy

Organizator: CKiB

 

Jarmark Zaborski

Termin: 28.07

Miejsce: Brusy

Organizator: kontakt www.brusy.pl

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

Termin: luty – grudzień

Miejsce: OPR, hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Wakacyjne Turnieje Piłki Nożnej

Termin: lipiec – sierpień

Miejsce: Boisko Orlik, ul. Lichnowska 1A i Jedności 1A

Organizator: UM, animatorzy boiska orlik

 

 

SIERPIEŃ

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów

II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Non multa sed multum. Prezentacja najcenniejszych zabytków Muzeum

Historyczno – Etnograficznym w Chojnicach

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego 

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub”

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska – II piętro

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Szlakiem haftu kaszubskiego. Leonard Brzeziński – zapomniany twórca z Wiela” –

prezentacja etnograficzna unikalnej kolekcji haftu kaszubskiego.

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H – E im J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Rok z Literaturą

Termin: luty – listopad

Miejsce: Wszechnica Chojnicka /czytelnia

Organizator: MBP

 

Spotkania z Kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic oraz VI Dni Kultury

Japoni w Chojnicach

Termin: luty – grudzień

Miejsce: ChCK, OPR, hala sportowa Centrum Parku, kościół p.w. Zwiastowania NMP, ZS

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Wystawa „Literatura azjatycka”

Termin: sierpień – wrzesień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka, czytelnia

Organizator: MBP

 

XXV Chojnicka Noc Poetów

Termin: 3. 08

Miejsce: Fosa Miejska

Organizator: UM, ChCK, MBP

 

Mistrzostwa Polski weteranów, młodzieżowców i juniorów w petanque oraz Mistrzostwa

Polski Juniorów w strzale precyzyjnym

Termin: 3 – 4.08

Miejsce: bulodrom w parku 1000-lecia

Organizator: ChTPF

 

Wyścigi Kajakowe o Błękitną wstęgę WKB, Turniej Siatkówki Plażowej

Termin: 03.08

Miejsce: Wielki Kanał Brdy - plaża w Rytlu

Organizator: OK w Rytlu

 

XXII Pieczenie Chleba w Widnie

Termin: 3.08

Miejsce: Widno

Organizator: Gmina Brusy – CKiB

 

XXII Festiwal Piosenki Żeglarskiej Charzykowy 2019

Termin: 8 – 9.08

Miejsce: Amfiteatr im. Ottona Weilandta w Charzykowach

Organizator: GOK, UG

 

IX Chojnickie Noce Operetkowe

Termin: 10 – 11.08

Miejsce: Fosa Miejska

Organizator: UM, ChCK

 

Łęskie Kapuśniaki

Termin: 10.08

Miejsce: Stadion sportowy w Łęgu

Organizator: OK w Łęgu

 

Zawody dla seniorów Koła

Termin: 11.08

Miejsce: Jez. Bublik

Organizator: PZW Konarzyny

 

Test Kaszuba

Termin:14.08

Miejsce: Swornegacie

Organizator: GOK

 

Otwarte Zawody Spławikowe o Puchar Wójta

Termin: 15.08

Miejsce: Jez. Bublik

Organizator: PZW Konarzyny

 

Zawody spławikowe

Termin: 18.08

Miejsce: Jez. Zielone Duże

Organizator: PZW Konarzyny

 

Święto Grzyba w Gutowcu

Termin: 24.08

Miejsce: Świetlica wiejska w Gutowcu

Organizator: UM w Czersku

 

Koncert Blues

Termin: 24.08

Miejsce: Swornegacie

Organizator: GOK

 

Święto Powiatu Chojnickiego

Termin: 24 – 25.08

Miejsce: do ustalenia

Organizator: PRCh

 

Rajd Rowerowy Kaszubskiej Marszruty

Termin: 24.08

Miejsce: do ustalenia

Organizator: Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o., Powiat Chojnicki

 

XII Turniej Rycerski, inscenizacja oblężenia miasta Chojnice z 1466 r.

Termin: 24.08

Miejsce: Fosa Miejska

Organizator: UM, ChCK, Bractwo Herbu TUR, ES Pomerania

 

Święto Powiatu Chojnickiego

Termin: 24-25.08

Miejsce: do ustalenia

Organizator: Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o., Powiat Chojnicki

 

Zaborski Turniej Gry w Boule w Brusach

Termin: 25.08

Miejsce: Brusy

Organizator: Gmina Brusy, Segitta

 

Rajd Rowerowy Kaszubskiej Marszruty

Termin: 25.08

Miejsce: do ustalenia w terminie późniejszym

Organizator: PRCh

 

Regaty odpustowe

Termin: 24 – 25.08

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Wakacyjne Turnieje Piłki Nożnej

Termin: lipiec – sierpień

Miejsce: Boisko Orlik, ul. Lichnowska 1A i Jedności 1A

Organizator: UM, animatorzy boiska orlik

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

Termin: luty – grudzień

Miejsce: OPR, hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Organizacja imprez promujących kulturę kaszubską – Dożynki (Sołectwa: Brusy – Jaglie, Czarnowo, Kosobudy, Małe Gliśno)

Termin: sierpień

Miejsce: kontakt www.brusy.pl

Organizator: kontakt www.brusy.pl

 

Festyn Grzybowy w Męcikale

Termin: sierpień

Miejsce: Męcikał

Organizator: Stowarzyszenie Kobiet „Nad Brdą”

Sołectwo Męcikał)

 

 

 

WRZESIEŃ

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów

II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Non multa sed multum. Prezentacja najcenniejszych zabytków Muzeum

Historyczno – Etnograficznym w Chojnicach

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub”

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska – II piętro

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Szlakiem haftu kaszubskiego. Leonard Brzeziński – zapomniany twórca z Wiela” –

prezentacja etnograficzna unikalnej kolekcji haftu kaszubskiego.

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H – E im J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Rok z Literaturą

Termin: luty – listopad

Miejsce: Wszechnica Chojnicka /czytelnia

Organizator: MBP

 

Spotkania z Kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic oraz VI Dni Kultury

Japonii w Chojnicach

Termin: luty – grudzień

Miejsce: ChCK, OPR, hala sportowa Centrum Parku, kościół p.w. Zwiastowania NMP, ZS

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Galeria Współczesnej Sztuki Polskiej

Termin: lipiec - grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Literatura azjatycka”

Termin: sierpień – wrzesień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka, czytelnia

Organizator: MBP

 

XXI Chojnickie Filmobranie

Termin: wrzesień

Miejsce: aula ZS LO, ChCK

Organizator: UM, ChCK, ES Pomerania, DKF „CISZA”

 

XV-lecie Chojnickiego Studia Rapsodycznego

Termin: wrzesień

Miejsce: ChCK

Organizator: ChCK

 

IX Jesienne Dni Kultury pn. „DNI SZTUKI”

Termin: wrzesień

Miejsce: Muzeum J. Trzebiatowskiego

Organizator: UM, Muzeum J. Trzebiatowskiego

 

Inscenizacja Szarży pod Krojantami - Festyn kawaleryjski z rekonstrukcją szarży i

wybranych epizodów militarnych

Termin: 1.09

Miejsce: Krojanty

Organizator: UG, Fundacja Szarża pod Krojantami

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

Termin: luty – grudzień

Miejsce: OPR, hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Regaty o „Puchar Komandora ChKŻ”

Termin: 7 – 8.09

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Dożynki Gminne + Targi Rolno przemysłowe

Termin: 7-8.09

Miejsce: Konarzyny

Organizator: GOK Konarzyny

 

Dożynki Gminne w Krzyżu

Termin: 7.09

Miejsce: Krzyż

Organizator: UM w Czersku

 

Jubileusz szkoły

Termin: wrzesień

Miejsce: sala widowiskowa GOK

Organizator: ZSP w Konarzynach

 

Zaborskie Dożynki Gminne

Termin: 8.09

Miejsce: kontakt www.brusy.pl

Organizator: kontakt www.brusy.pl

 

Zawody w strzelaniu ze strzelby gładkolufowej „TRUR 2019”

Termin: 8.09

Miejsce: strzelnica Nieżychowice

Organizator: ZM LOK, KS Chojnice LOK

 

Festyn Gocki, rajd rowerowy

Termin: 14.09

Miejsce: Rezerwat Kręgi Kamienne w Odrach

Organizator: UM w Czersku

 

Zawody spławikowe

Termin:15.09

Miejsce: Jez. Bublik

Organizator: PZW Konarzyny

 

Narodowe czytanie

Termin: wrzesień

Miejsce: Konarzyny

Organizator: Biblioteka Gminna

 

Regaty „81 Błękitna Wstęga Jeziora Charzykowskiego”

Termin: 21.09

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Zawody strzeleckie z pistoletu centralnego zapłonu „Złoty Strzał 2019”

Termin: 21.09

Miejsce: strzelnica Nieżychowice

Organizator: ZM LOK, KS Chojnice LOK

 

Międzynarodowy Tydzień Głuchych oraz Międzynarodowy Dzień Głuchych

Termin: 23 – 29.09

Miejsce: Wszechnica Chojnicka, siedziba Koła terenowego PZG p. 214

Organizator: Koło terenowe PZG

 

Filomackie „Ognisko Pokoleń”

Termin: 26.09

Miejsce: aula ZS

Organizator: ZS, TP LO im. Filomatów Chojnickich

 

Rozgrywki finałowe o Mistrzostwo III Ligi w petanque

Termin: 28 – 29.09

Miejsce: bulodrom w parku 1000-lecia

Organizator: ChTPF       

 

Bieg Gryfa w Brusach

Termin: wrzesień

Miejsce: Brusy

Organizator: SP im. Jana Pawła II w Brusach)

 

Gminne Igrzyska Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych

Termin: wrzesień

Miejsce: kontakt www.brusy.pl

Organizator: SP im. TOW w Lubni, SP im. Jana Pawła II w Brusach

 

IX Zaborska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych (WTZ Brusy)

Termin: wrzesień

Miejsce: kontakt www.brusy.pl

Organizator: WTZ Brusy

 

 

 

PAŹDZIERNIK

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów

II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Non multa sed multum. Prezentacja najcenniejszych zabytków Muzeum

Historyczno – Etnograficznym w Chojnicach

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub”

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska – II piętro

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H – E im J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Rok z Literaturą

Termin: luty – listopad

Miejsce: Wszechnica Chojnicka /czytelnia

Organizator: MBP

 

Spotkania z Kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic oraz VI Dni Kultury

Japoni w Chojnicach

Termin: luty – grudzień

Miejsce: ChCK, OPR, hala sportowa Centrum Parku, kościół p.w. Zwiastowania NMP, ZS

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Galeria Współczesnej Sztuki Polskiej

Termin: lipiec - grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Dzień Seniora

Termin: październik

Miejsce: hala Centrum Parku

Organizator: ChCK

 

Wystawa „Literatura afrykańska”

Termin: październik – listopad

Miejsce: Wszechnica Chojnicka – Czytelnia

Organizator: MBP

 

XXV Dni Kultury Polsko - Francuskiej

Termin: październik – listopad

Miejsce: ChCK, aula ZS LO

Organizator: ChTPF

 

Wystawa „ Kaszubów portret osobny”

Termin: październik – grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Przegląd teatrów Kaszubskich „ZDRZADNIÓ TEPISA”

Termin: październik

Miejsce: Chojnice

Organizator: ZKP o/miejski Chojnice

 

Kampania pn. „Hospicjum to też Życie”

Termin: październik

Miejsce: Chojnice

Organizator: Fundacja Palium

 

Dzień Papieski

Termin: październik

Miejsce: SP nr 8

Organizator: SP nr 8

 

Europejski Tydzień Świadomości Dyslekcji

Termin: październik

Miejsce: SP nr 8

Organizator: SP nr 8

 

Dni Kultury Kaszubsko – Pomorskiej

Termin: październik

Miejsce: Chojnice

Organizator: ZKP o/miejski Chojnice, ChCK

 

Międzynarodowy dzień bez przemocy

Termin: 2.10

Miejsce: Konarzyny

Organizator: ZSP Konarzyny

 

VI Noc w Bibliotece pn.: „Biblioteka liter”

Termin: 5.10

Miejsce: Wszechnica Chojnicka – Czytelnia

Organizator: MBP

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

Termin: luty – grudzień

Miejsce: OPR, hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Zawody strzeleckie – pojedynek strzelecki

Termin: 5.10

Miejsce: strzelnica Nieżychowice

Organizator: ZM LOK, KS Chojnice LOK

 

Zawody strzeleckie z karabinka sportowego „Snajper 2019 Ziemi Chojnickiej”

Termin: 12.10

Miejsce: strzelnica Nieżychowice

Organizator: ZM LOK, KS Chojnice LOK

 

Regaty „Puchar Jesieni”

Termin: 12 – 13.10

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Zawody spinningowe

Termin: 13.10

Miejsce: Jez. Życheckie

Organizator: PZW Konarzyny

 

Gminne Obchody 15. rocznicy nadania Patronatu Miastu i Gminie Brusy bł. ks. Józefa Jankowskiego

Termin: 15.10

Miejsce: kontakt www.brusy.pl

Organizator: kontakt www.brusy.pl

 

Mistrzostwa Chojnic w strzelaniu z pistoletu sportowego „Chojnicka jesień 2019”

Termin: 20.10

Miejsce: strzelnica Nieżychowice

Organizator: ZM LOK, KS Chojnice LOK

 

Dynamiczne zawody strzeleckie z pistoletu centralnego zapłonu „GLOCK 2019”

Termin: 27.10

Miejsce: strzelnica Nieżychowice

Organizator: ZM LOK, KS Chojnice LOK

 

 

LISTOPAD

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów

II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Non multa sed multum. Prezentacja najcenniejszych zabytków Muzeum

Historyczno – Etnograficznym w Chojnicach

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub”

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska – II piętro

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H – E im J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Rok z Literaturą

Termin: luty – listopad

Miejsce: Wszechnica Chojnicka /czytelnia

Organizator: MBP

 

Spotkania z Kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic oraz VI Dni Kultury

Japoni w Chojnicach

Termin: luty – grudzień

Miejsce: ChCK, OPR, hala sportowa Centrum Parku, kościół p.w. Zwiastowania NMP, ZS

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Galeria Współczesnej Sztuki Polskiej

Termin: lipiec - grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Literatura afrykańska”

Termin: październik – listopad

Miejsce: Wszechnica Chojnicka – Czytelnia

Organizator: MBP

 

Wystawa „ Kaszubów portret osobny”

Termin: październik – grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

 XXV Dni Kultury Polsko - Francuskiej

Termin: listopad - grudzień

Miejsce: ChCK, aula ZS LO

Organizator: ChTPF

 

Festiwal Piosenki Zaangażowanej

Termin: listopad

Miejsce: II LO

Organizator: II LO 

 

Turniej Baśki

Termin: listopad

Miejsce: Sala widowiskowa

Organizator: GOK Konarzyny

 

Międzynarodowy dzień bajki

Termin: 5.11

Miejsce: przemarsz

Organizator: ZSP w Konarzynach

 

XX Spotkanie z pieśnią i piosenką patriotyczną - Cześć Polskiej Ziemi - Chojnice 2019

Termin: 8.11

Miejsce: ChCK

Organizator: SP nr 1, ChCK

 

Mistrzostwa Chojnic w strzelaniu ze strzelby gładkolufowej

Termin: 10.11

Miejsce: strzelnica Nieżychowice

Organizator: ZM LOK, KS Chojnice LOK

 

Święto Niepodległości

Termin: 11.11

Miejsce: Miejsce Pamięci Historycznej w Konarzynach

Organizator: GOK Konarzyny

 

Gminne Obchody Święta Niepodległości

Termin: 11.11

Miejsce: Brusy

Organizator: kontakt www.brusy.pl

 

Koncert laureatów V Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej

Termin: 11.11

Miejsce: ChCK

Organizator: Stowarzyszenie „Dworek Polski”, ChCK

 

Spotkanie – gry planszowe o tematyce historycznej

Termin: 11.11

Miejsce: Samorządne Centrum Młodzieżowe, ul. Koszarowa 8

Organizator: Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej

 

„Bieg Dla Niepodległej”

Termin: 11.11

Miejsce: ulice miasta

Organizator: PChS, sekcja biegowa Florian

 

KFOKA Konarzyński Festiwal Otwarty Kabaretów Amatorskich

Termin: 17.11

Miejsce: Sala widowiskowa GOK

Organizator: GOK Konarzyny

 

Mistrzostwa Chojnic w strzelaniu z broni pneumatycznej

Termin: 22.11

Miejsce: strzelnica SP nr 8

Organizator: ZM LOK, KS Chojnice LOK

 

Zawody pływackie dla dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych: grupa

pierwsza 2003 i starsi, druga grupa 2004 i 2005 oraz grupa trzecia 2006 i 2007

Mistrzostwo Chojnic i puchar Burmistrza Miasta

Termin: 28.11

Miejsce: Park Wodny

Organizator: KS OSiR

 

Andrzejkowe zawody strzeleckie

Termin: 29.11

Miejsce: strzelnica Nieżychowice

Organizator: ZM LOK

 

Regionalny konkurs poetycki „poetyckie podróże po Kaszubach”

Termin: listopad

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Męcikale

Organizator: kontakt www.brusy.pl

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

Termin: luty – grudzień

Miejsce: OPR, hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Niepodległościowy Turniej w piłce siatkowej i koszykowej chłopców i dziewcząt

Termin: grudzień

Miejsce: hala sportowa ZS LO

Organizator: UKS „Ogólniak”

 

 

GRUDZIEŃ

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów

II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Non multa sed multum. Prezentacja najcenniejszych zabytków Muzeum

Historyczno – Etnograficznym w Chojnicach

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub”

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska – II piętro

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń – grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H – E im J. Rydzkowskiego

 

Spotkania z Kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic oraz VI Dni Kultury

Japonii w Chojnicach

Termin: luty – grudzień

Miejsce: ChCK, OPR, hala sportowa Centrum Parku, kościół p.w. Zwiastowania NMP, ZS

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Galeria Współczesnej Sztuki Polskiej

Termin: lipiec - grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „ Kaszubów portret osobny”

Termin: październik – grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

Termin: luty – grudzień

Miejsce: OPR, hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Mikołajkowy Turniej w piłce siatkowej i koszykowej chłopców i dziewcząt

Termin: grudzień

Miejsce: hala sportowa ZS LO

Organizator: UKS „Ogólniak”

 

Turniej Mikołajkowy

Termin: grudzień

Miejsce: II LO

Organizator: II LO 

 

XXV Dni Kultury Polsko - Francuskiej

Termin: listopad - grudzień

Miejsce: ChCK, aula ZS LO

Organizator: ChTPF 

 

Wystawa „Nowości Czytelni i Pracowni Dokumentacji Regionalnej”

Termin grudzień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka – czytelnia

Organizator: MBP 

 

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu życia dla młodzieży szkół

podstawowych i ponadgimnazjalnych

Termin: grudzień

Miejsce: Gimnazjum nr 1

Organizator: ZR PCK

 

Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych i Wolontariatu

Termin: grudzień

Miejsce: SP nr 8

Organizator: SP nr 8

 

Konkurs z języka angielskiego dla gimnazjalistów

Termin: grudzień

Miejsce: II LO

Organizator: II LO

 

Mikołajki Sztuki

Termin: grudzień

Miejsce: ChCK

Organizator: ChCK

 

Spotkanie Kulturalno-Integracyjne związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia

Termin: grudzień

Miejsce: do ustalenia w I połowie grudnia

Organizator: Koło Terenowe PZG

 

Konkurs poetycki „Śladami Stachury”

Termin: 5.12

Miejsce: Centrum Sztuki „Collegium Ars” /podziemia kościoła gimnazjalnego/

Organizator: TP LO im. Filomatów Chojnickich

 

Mikołajki + platforma

Termin: 6.12

Miejsce: Sala widowiskowa GOK

Organizator: GOK Konarzyny, ZSP,UG

 

Mikołajki ze Sztuką

Termin: 6.12

Miejsce: Muzeum J. Trzebiatowskiego

Organizator: UM, Muzeum J. Trzebiatowskiego

 

Mikołajkowy Turniej Łuczniczy

Termin: 7.12

Miejsce: sala gimnastyczna przy Zespole Szkół

Organizator: ES „Pomerania”, BR „TUR”, parafia p.w. Ścięcia Św. J. Chrzciciela

 

Spotkanie z Mikołajem (Gmina Brusy, CKiB)

Termin: 7.12

Miejsce: kontakt www.brusy.pl

Organizator: Gmina Brusy, CKiB

 

V Mikołajkowa wystawa psów rasowych

Termin: 8.12

Miejsce: hala sportowa Centrum Park-u

Organizator: ZKW o/Chojnice

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

Termin: 13 – 15.12

Miejsce: Stary Rynek

Organizator: PRCh

 

Spotkanie wigilijne

Termin: 20.12

Miejsce: Sala widowiskowa GOK

Organizator: GOK Konarzyny, ZSP, Młodzi Duchemm

 

Koncert Wigilijny (Gmina Brusy, CKiB)

Termin: 22.12

Miejsce: kontakt www.brusy.pl

Organizator: Gmina Brusy, CKiB

 

Sylwestrowe zawody strzeleckie

Termin: 29.12

Miejsce: strzelnica Nieżychowice

Organizator: ZM LOK

 

Sylwester

Termin:31.12

Miejsce: Sala widowiskowa GOK

Organizator: GOK Konarzyny

 

VIII Międzyszkolny Mikołajkowy Konkurs Ortograficzny (SP Zalesie)

Spotkanie Opłatkowe dla społeczności szkolnej i lokalnej (SP Zalesie)

Termin: grudzień

Miejsce: SP Zalesie

Organizator: kontakt www.brusy.pl

 

Spotkanie opłatkowe dla seniorów (SP Zalesie, KGW Zalesie)

Termin: grudzień

Miejsce: kontakt www.brusy.pl

Organizator: SP Zalesie, KGW Zalesie

 

Organizacja imprez promujących kulturę kaszubską – wieczór wigilijny (Sołectwa: Czapiewice, Czarniż, Czyczkowy, Huta, Kosobudy, Leśno, Lubnia, Zalesie)

Termin: grudzień

Miejsce: kontakt www.brusy.pl

Organizator: kontakt www.brusy.pl

 

Organizacja imprez promujących kulturę kaszubską – Mikołajki (Sołectwa: Huta, M. Gliśno)

Termin: grudzień

Miejsce: kontakt www.brusy.pl

Organizator: kontakt www.brusy.pl

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Projekt pocztówki Wigilijnej” (CKiB)

Termin: grudzień

Miejsce: CKiB

Organizator: kontakt www.brusy.pl

 

 


Wszystkie prawa zastrzeżone. Promocja Regionu Chojnickiego sp z o.o. 2019. Realizacja serwisu: R-net.