Wersja polska English Deutsch
  • Wieża obserwacyjna przy porcie jachtowym w Charzykowach
  • Port Jachtowy w Charzykowach
  • Wnętrze kościoła Zwiastowania NMP w Chojnicach
  • Stary Rynek w Chojnicach – widok na ratusz, kościół Zwiastowania NMP i Bazylikę
  • Tur przy Bramie Człuchowskiej w Chojnicach
  • Jezioro Jeleń na terenie Parku Narodowego Bory Tucholskie
  • Panna z fontanny na Starym Rynku w Chojnicach
  • Kajaki Swornegacie
  • Ścieżka dydaktyczna nad jeziorem Jeleń w Parku Narodowym Bory Tucholskie
  • Chata w Nierostowie zimą
  • Festiwal Teatrów Ulicznych "Chojnicka Fiesta"
Mapa Europy
Mapa województwa

Powiat Chojnicki

Promocja Regionu Chojnickiego
Interaktywna mapa powiatu
Informacja turystyczna
Powrót

KALENDARZ IMPREZ NA 2018 ROK

Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o. i organizatorzy poszczególnych imprez zastrzegają sobie prawo do zmian w kalendarzu imprez. Szczegółowe informacje znajdziecie  Państwo na stronach internetowych oraz w prasie, radiu, na plakatach i banerach.Wydarzenia w kalendarzu będą uzupełniana w miarę posiadanych informacji.

 

LIPIEC

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów

 II Rzeczypospolitej.

 Termin: styczeń – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Non multa sed multum. Nabytki i konserwacja zbiorów w Muzeum H – E w Chojnicach

 2002 – 2012 – wystawa

 Termin: styczeń – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Rok Jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości „Być

 zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”

 Termin: luty – listopad

 Miejsce: Wszechnica Chojnicka – Czytelnia

 Organizator: MBP

 

Spotkania z kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic

 Termin: luty – grudzień

 Miejsce: OPR

 Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie AIKIDO

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub”

 Termin: marzec – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska /II piętro/

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Haft kaszubski Leonarda Brzezińskiego (1904-1984)

 Termin: maj – grudzień

 Miejsce: Baszta Kurza Stopa

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Świat w bibliotece – Ameryka Północna”

 Termin: czerwiec – lipiec

 Miejsce: Wszechnica Chojnicka – czytelnia

 Organizator: MBP

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

 Termin: lipiec – grudzień

 Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

 Organizator: Muzeum H – E im J. Rydzkowskiego

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

 Termin: luty – grudzień

 Miejsce: OPR, Centrum Park Chojnice, ZS LO

 Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Zawody strzeleckie w ramach ligi strzeleckiej

 Termin: marzec – listopad

 Miejsce: strzelnica w Rytlu i Nieżychowicach

 Organizator: ZM LOK

 

Wakacyjne Turnieje Piłki Nożnej

Termin: lipiec – sierpień

Miejsce: Boisko Orlik, ul. Lichnowska 1A i Jedności 1A

Organizator: UM, animatorzy boiska orlik

 

Przeprowadzenie AKCJI LATO 2018 dla młodzieży szkolnej

Termin: lipiec – sierpień

Miejsce: strzelnica SP nr 8 1 oraz w Rytlu

Organizator: ZM LOK

 

Warsztaty plastyczne i rzeźbiarsko-malarskie podczas Ogólnopolskiego Pleneru Artystycznego

Termin: lipiec

Miejsce: Męcikał – Galeria Oczko

Organizator: Galeria Oczko- Męcikał

 

Plener rzeźbiarsko-malarski

Termin: lipiec

Miejsce: Brusy Jaglie

Organizator: Brusy Jaglie, Chata Kaszubska

 

Urodziny miasta – III Festiwal Swojskich Smaków

Termin: 1.07

Miejsce: Plac Ostrowskiego w Czersku

Organizator: Gmina Czersk, Ośrodek Kultury w Czersku

 

Zawody spławikowe

Termin: 1.07  

Miejsce: j. Życheckie godz. 13.00

Organizator: PZW Konarzyny

 

Święto Pstrąga w Wojtalu

Termin: 07.07

Miejsce:  Wojtal, ul. Polna

Organizator: Ośrodek Kultury w Czersku, Gmina Czersk, ZHP Mylof

 

Siatkówka plażowa w Rytlu

Termin: 7,14,29.07

Miejsce: Rytel

Organizator: Ośrodek Kultury w Rytlu

 

Podsumowanie Konkursu Sztuki Ludowej im. Józefa

Chełmowskiego

Termin: 7.07

Miejsce: Brusy Jaglie

Organizator: Brusy Jaglie, Chata Kaszubska

 

Igrzyska Plażowe

Termin: 08.07

Miejsce: CKiB Brusy, Gmina Brusy

Organizator: CKiB Brusy, Gmina Brusy

 

XXVI Festiwal Teatrów Ulicznych „Chojnicka Fiesta 2018”

 Termin: 8.07

 Miejsce: Stary Rynek, Fosa Miejska

 Organizator: ChCK

 

Turniej Siatkówki Plażowej – kat. Junior i senior oraz konkurs budowy zamków z piasku

Termin: 13-14.07

miejsce:  teren rekreacyjny nad Jeziorem Ostrowite

organizator: Ośrodek Kultury w Czersku

 

Zawody regionalne w skokach przez przeszkody

Termin: 14-15.07

Miejsce: stadnina w Kwiekach

Organizator: Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych

 

XXXVII Zlot turystyczny       

Termin: 14.07

Miejsce:  Zielona Chocina

Organizator: GOK  Konarzyny

 

Chojnice Team Cup – Drużynowy Puchar Europy kl. Optimist

 Termin: 14 – 15.07

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Super Drwal

Termin: 21.07

Miejsce:  Park Borowiacki w Czersku

Organizator: ZUL Szarmach, Gmina Czersk, Ośrodek Kultury w Czersku

 

Zawody spławikowe

Termin: 22.07

Miejsce: j. Bublik godz. 16.00

Organizator: PZW  Konarzyny

 

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”

Termin: 24-29.07

Miejsce: Brusy

Organizator: CKiB, Gmina Brusy, Konarzyny, Karsin, miasto i gmina Kościerzyna i Promocja Regionu Chojnickiego

 

VIII Święto Gminy Konarzyny; Międzynarodowy Festiwal Folkloru

 „ Kaszubskie Spotkania  z Folklorem Świata”

Termin:  26-28.07      

Miejsce: sala widowiskowa GOK boisko sportowe w Konarzynach,

Organizator: GOK  Konarzyny

 

Jarmark Trzech Kultur

Termin: 27.07

Miejsce:  Plac Ostrowskiego w Czersku

Organizator: Centrum Informacji Turystycznej w Czersku

 

Międzynarodowy Festiwal Folkloru

 Termin: 27.07

 Miejsce: Fosa Miejska

 Organizator: PRCh

 

Chojnicki Złoty Konik Morski kl. Optimist Gr. A i B

 Termin: 28 – 29.07

Miejsce: Charzykowy

 Organizator: ChKŻ

 

Krajowa wystawa psów 2 Gr FCI

 Termin: 28.07

 Miejsce: boisko przy Centrum Parku

 Organizator: ZKWo/Chojnice

 

 Zawody regionalne w skokach przez przeszkody

Termin: 28-29.07

Miejsce: stadnina w Kwiekach

Organizator: Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych

 

Święto Rytla

Termin: 28-29.07

Miejsce: Rytel

Organizator: Ośrodek Kultury w Rytlu

 

XLI Krajowa Kaszubska Wystawa Psów Rasowych

 Termin: 29.07

 Miejsce: boisko przy Centrum Parku

 Organizator: ZKW o/Chojnice

 

Jarmark Zaborski

Termin: 29.07

Miejsce: Brusy

Organizator: Brusy, CKiB

 

SIERPIEŃ

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów

 II Rzeczypospolitej.

 Termin: styczeń – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Non multa sed multum. Nabytki i konserwacja zbiorów w Muzeum H – E w Chojnicach

 2002 – 2012 – wystawa

 Termin: styczeń – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Rok Jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości „Być

 zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”

 Termin: luty – listopad

 Miejsce: Wszechnica Chojnicka I piętro

 Organizator: MBP

 

Spotkania z kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic

 Termin: luty – grudzień

 Miejsce: OPR

 Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie AIKIDO

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub”

 Termin: marzec – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska /II piętro/

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

                  

Wystawa etnograficzna „Haft kaszubski Leonarda Brzezińskiego (1904-1984)

 Termin: maj – grudzień

 Miejsce: Baszta Kurza Stopa

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

 Termin: lipiec – grudzień

 Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

 Organizator: Muzeum H – E im J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Rok Praw Kobiet – 100 rocznica przyznania Polakom praw wyborczych

Termin: sierpień – wrzesień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka, czytelnia

Organizator: MBP

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

 Termin: luty – grudzień

 Miejsce: OPR, Centrum Park Chojnice, ZS LO

 Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Zawody strzeleckie w ramach ligi strzeleckiej

 Termin: marzec – listopad

 Miejsce: strzelnica w Rytlu i Nieżychowicach

 Organizator: ZM LOK

 

Wakacyjne Turnieje Piłki Nożnej

Termin: lipiec – sierpień

Miejsce: Boisko Orlik, ul. Lichnowska 1A i Jedności 1A

 Organizator: UM, animatorzy boiska orlik

 

Przeprowadzenie AKCJI LATO 2018 dla młodzieży szkolnej

Termin: lipiec – sierpień

Miejsce: strzelnica SP nr 8 oraz w Rytlu

Organizator: ZM LOK

 

XIV Chojnicka Noc Poetów

 Termin: 4. 08

 Miejsce: Fosa Miejska

 Organizator: UM, ChCK, MBP

 

Pieczenie Chleba Widno

Termin: 4.08

Miejsce: Widno

Organizator: Brusy, CKiB

 

Wyścigi kajakowe o Błękitną Wstęgę WKB

Termin: 05.08

Miejsce: Rytel

Organizator: Ośrodek Kultury w Rytlu

 

Siatkówka plażowa w Rytlu

Termin: 05.08

Miejsce: Rytel

Organizator: Ośrodek Kultury w Rytlu

 

XXI Festiwal Piosenki Żeglarskiej Charzykowy 2018

 Termin: 10 – 12.08

 Miejsce: Amfiteatr w Charzykowach

 Organizator: GOK

  

Zawody krajowe WKKW

Termin: 11-12.08

Miejsce: stadnina w Kwiekach

Organizator: Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych

 

VIII Chojnickie Noce Operetkowe

 Termin: 11 – 12.08

 Miejsce: Fosa Miejska

 Organizator: UM, ChCK

 

Zawody dla seniorów z koła

Termin: 12.08

Miejsce: j. Bublik godz. 14.00

Organizator: PZW  Konarzyny

 

Otwarte zawody spławikowe o Puchar Wójta połączone

Termin: 15.08

Miejsce: zawody – j. Życheckie godz. 10.00

Organizator: PZW  Konarzyny

 

Łęskie Kapuśniaki

Termin: 18.08

Miejsce:  stadion w Łęgu

Organizator: Ośrodek Kultury w Łęgu, Sołectwo Łąg, KGW Łężanki

 

Zawody regionalne w skokach przez przeszkody

Termin: 18-19.08

Miejsce: stadnina w Kwiekach

Organizator: Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych

 

XI Turniej Rycerski, inscenizacja oblężenia miasta Chojnice z 1466 r.

Termin: 25.08

Miejsce: Fosa Miejska

Organizator: UM, ChCK, Bractwo Herbu TUR, ES Pomerania

 

Święto Grzyba w Gutowcu

Termin: 25.08

Miejsce: Gutowiec         

Organizator: Ośrodek Kultury w Rytlu, Gmina Czersk

 

Regaty odpustowe /klasy turystyczne i regatowe/

 Termin: 25 – 26.08

 Miejsce: Charzykowy

 Organizator: ChKŻ

 

WRZESIEŃ

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów

 II Rzeczypospolitej.

 Termin: styczeń – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Non multa sed multum. Nabytki i konserwacja zbiorów w Muzeum H – E w Chojnicach

 2002 – 2012 – wystawa

 Termin: styczeń – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Rok Jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości „Być

 zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”

 Termin: luty – listopad

 Miejsce: Wszechnica Chojnicka I piętro

 Organizator: MBP

 

Spotkania z kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z miasta Chojnice

 Termin: luty – grudzień

 Miejsce: OPR

 Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie AIKIDO

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub”

 Termin: marzec – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska /II piętro/

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Haft kaszubski Leonarda Brzezińskiego (1904-1984)

 Termin: maj – grudzień

 Miejsce: Baszta Kurza Stopa

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

 Termin: lipiec – grudzień

 Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

 Organizator: Muzeum H – E im J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Rok Praw Kobiet – 100 rocznica przyznania Polakom praw wyborczych”

Termin: sierpień – wrzesień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka, czytelnia

Organizator: MBP

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

 Termin: luty – grudzień

 Miejsce: OPR, Centrum Park Chojnice, ZS LO

 Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Zawody strzeleckie w ramach ligi strzeleckiej

 Termin: marzec – listopad

 Miejsce: strzelnica w Rytlu i Nieżychowicach

 Organizator: ZM LOK

 

Runda rewanżowa rozgrywek o Mistrzostwo III Ligi w petanque

 Termin: wrzesień

 Miejsce: bulodrom w parku 1000-lecia

 Organizator: ChTPF

 

V Dni Kultury Japońskiej w ramach 25-lecia aikido w Chojnicach

 Termin: wrzesień

 Miejsce: OPR, Centrum Szuki Collegium ARS /podziemia kościoła gimnazjalnego/, Centrum

 Park Chojnice, ZS LO, ChCK

 Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie AIKIDO

 

Narodowe Czytanie

Termin: wrzesień

Miejsce: Brusy

Organizator: Brusy, CKiB, KLO

 

Kreatywnie z Biblioteką: Spotkania dla dorosłych

Termin: wrzesień

Miejsce: CKiB czytelnia

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

Zabory Cup – VII Super Puchar

Termin: wrzesień

Miejsce: Brusy

Organizator: Brusy,CKiB, ZKP, Gmina Brusy, Kaszebe Baszka

 

Spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki

Termin: wrzesień

Miejsce: CKiB

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

Dzień Seniora w Odrach

Termin: wrzesień

Miejsce: Odry

Organizator: Rada Sołecka Sołectwa Odry, OSP Odry, KGW Odrowianki

 

XX Chojnickie Filmobranie

 Termin: wrzesień - grudzień

 Miejsce: aula ZS LO, ChCK

Organizator: UM, ChCK, ES Pomerania, DKF „CISZA”, ZS LO, Powiat chojnicki

 

Ogólnopolski Zlot Turystów Kolarzy na pole szarży pod Krojantami. Spływ kajakowy

Termin: 31.08 – 2.09

Miejsce: Charzykowy – Krojanty

Organizator: ChTMR „Cyklista”

 

Zawody regionalne w skokach przez przeszkody

Termin: 01-02.09

Miejsce: stadnina w Kwiekach

Organizator: Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych

 

Inscenizacja Szarży pod Krojantami - Festyn kawaleryjski z rekonstrukcją szarży i

 wybranych epizodów militarnych

 Termin: 2.09

Miejsce: pola Krojanty

 Organizator: UG, Fundacja Szarża pod Krojantami

 

Dożynki Gminne       

Termin: 08.09.           

Miejsce: Boisko w Konarzynach

Organizator: GOK  Konarzyny

 

Regaty o „Puchar Komandora ChKŻ”, kl. regatowe

 Termin: 8 – 9.09

 Miejsce: Charzykowy

 Organizator: ChKŻ

 

Dożynki w Łęgu

Termin: 08.09

Miejsce:  Łąg

Organizator: Sołectwo Łąg, Ośrodek Kultury w Łęgu

 

Zaborskie Dożynki Gminne

Termin: 9.09

Miejsce: Brusy – stadion miejski

Organizator: Brusy, CKiB, Gmina Brusy, Parafia

 

Rajd Rowerowy UTW

Termin: 14.09

Miejsce:  zbiórka: ul. Chojnicka

Organizator: UTW

 

Święto Pieczonego Ziemniaka

Termin: 15.09

Miejsce: Rytel

Organizator: Ośrodek Kultury w Rytlu

 

Zakończenie lata

Termin: 15.09

Miejsce:  Plac Ostrowskiego w Czersku

Organizator: Ośrodek Kultury w Czersku

 

Zawody strzeleckie – pojedynek strzelecki

 Termin: 15.09

 Miejsce: strzelnica w Rytlu

 Organizator: ZM LOK

 

Koncert charytatywny Katarzyny Żak dla Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum

 Termin: 16.09

 Miejsce: Chojnice

 Organizator TPH

 

Zawody spławikowe

Termin:16.09 

Miejsce:j. Zielone Duże godz. 13.00

Organizator: PZW  Konarzyny

 

VIII Jesienne Dni Kultury pn. „DNI SZTUKI”

 Termin: 17 – 25.09

 Miejsce: Galeria Muzeum J. Trzebiatowskiego

 Organizator: UM, Galeria Muzeum J. Trzebiatowskiego

 

Okno Sztuki – kolejna odsłona

Termin: 19.09

Miejsce:  Ośrodek Kultury w Łęgu

Organizator: Ośrodek Kultury w Łęgu

 

Regaty „81 Błękitna Wstęga Jeziora Charzykowskiego”

Termin: 22.09

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Mistrzostwa Chojnic w strzelaniu z pistoletu sportowego „Chojnicka Jesień 2018”

 Termin: 22 – 23.09

 Miejsce: strzelnica w Rytlu

 Organizator: ZM LOK

 

Festyn Gocki w Odrach

Termin: 22.09

Miejsce:  Rezerwat Kręgi Kamienne w Odrach

Organizator: LGD Sandry Brdy, Gmina Czersk, Ośrodek Kultury w Czersku

 

Otwarcie Alei Noblistów w Parku Borowiackim w Czersku

Termin: 25.09

Miejsce:  Park Borowiacki w Czersku

Organizator: Gmina Czersk, Ośrodek Kultury w Czersku

 

Filomackie „Ognisko Pokoleń”

 Termin: 27.09

 Miejsce: aula ZS

 Organizator: ZS, TP LO im. Filomatów Chojnickich

 

Dzień Seniora

 Termin: 29.09

 Miejsce: hala Centrum Parku

 Organizator: ChCK, Sabat Szefowych

 

IV Rajd Kaszubskiej Marszruty

 Termin: wrzesień

 Miejsce: Stary Rynek

 Organizator: PRCh

 

PAŹDZIERNIK

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów

 II Rzeczypospolitej.

 Termin: styczeń – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Non multa sed multum. Nabytki i konserwacja zbiorów w Muzeum H – E w Chojnicach

 2002 – 2012 – wystawa

 Termin: styczeń – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Rok Jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości „Być

 zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”

 Termin: luty – listopad

 Miejsce: Wszechnica Chojnicka I piętro

 Organizator: MBP

 

Spotkania z kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic

 Termin: luty – grudzień

 Miejsce: OPR

 Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie AIKIDO

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub”

 Termin: marzec – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska /II piętro/

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Haft kaszubski Leonarda Brzezińskiego (1904-1984)

 Termin: maj – grudzień

 Miejsce: Baszta Kurza Stopa

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa indywidualna malarstwa Bożeny Dudy

Termin: maj – grudzień

Miejsce: Basza Kurza Stopa

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

 Termin: lipiec – grudzień

 Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

 Organizator: Muzeum H – E im J. Rydzkowskiego

 

XX Chojnickie Filmobranie

 Termin: wrzesień - grudzień

 Miejsce: aula ZS LO, ChCK

 Organizator: UM, ChCK, ES Pomerania, DKF „CISZA”, ZS LO, Powiat chojnicki

 

Wystawa „Dni Kultury Pomorskiej Franciszek Kręcki”

 Termin: październik – listopad

 Miejsce: Wszechnica Chojnicka – Czytelnia

 Organizator: MBP

 

XXIV Dni Kultury Polsko - Francuskiej

 Termin: październik – listopad

 Miejsce: ChCK, aula ZS LO

 Organizator: ChTPF

 

Galeria Współczesnej Sztuki Polskiej

 Termin: październik – grudzień

 Miejsce: Baszta Kurza Stopa

 Organizator: Muzeum H – E

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

 Termin: luty – grudzień

 Miejsce: OPR, Centrum Park Chojnice, ZS LO

 Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Zawody strzeleckie w ramach ligi strzeleckiej

 Termin: marzec – listopad

 Miejsce: strzelnica w Rytlu i Nieżychowicach

 Organizator: ZM LOK

 

Obchody jubileuszu 60-lecia Polskiego Związku Głuchych w Chojnicach

 Termin: październik

 Miejsce: Chojnice

 Organizator: PZG, Koło Terenowe w Chojnicach

 

Gminny Konkurs na Najpiękniejszego Anioła Stróża

Termin: październik

Miejsce:  Niepubliczne Przedszkole Anioła Stróża w Czersku

Organizator: Niepubliczne Przedszkole Anioła Stróża w Czersku

 

Święto Latawca

Termin: październik

Miejsce:  stadion miejski w Czersku

Organizator: Ośrodek Kultury w Czersku

 

Kampania pn. „Hospicjum to też Życie”

 Termin: październik

 Miejsce: Chojnice

 Organizator: Fundacja Palium

 

Dzień Papieski

 Termin: październik

 Miejsce: SP nr 8, parafia p.w. MBKP

 Organizator: SP nr 8

 

Europejski Tydzień Świadomości Dyslekcji

 Termin: październik

 Miejsce: SP nr 8

 Organizator: SP nr 8

 

„Strajk Żywności”

 Termin październik

 Miejsce: Chojnice – przemarsz ulicami miasta

 Organizator: Bank Żywności w Chojnicach

 

Giełda Mam

Termin: październik

Miejsce: CKiB

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

Zabawy taneczne z zespołem muzycznym

Termin: październik

Miejsce: CKiB

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

Kreatywnie z Biblioteką: Spotkania dla dorosłych

Termin: październik

Miejsce: CKiB czytelnia

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

Spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki

Termin: październik

Miejsce: CKiB czytelnia

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

Turniej Warcabowy Koła Szachowego

Termin: październik

Miejsce: CKiB czytelnia

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

Święto Ziemniaka     

Termin: 06.10

Miejsce: Zielona Huta

Organizator: GOK  Konarzyny/sołectwo Zielona Huta

 

Zawody spiningowe 

Termin: 07.10

Miejsce: j. Bublik godz. 13.00

Organizator: PZW  Konarzyny

 

Regaty „Puchar Jesieni”, klasy regatowe

Termin: 13 – 14.10

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Dzień Edukacji Narodowej

Termin: 12.10

Miejsce: Ośrodek Kultury w Czersku

Organizator: Urząd Miejski w Czersku

 

Łągtoberfest

Termin: 12.10

Miejsce:  Ośrodek Kultury w Łęgu

Organizator: Ośrodek Kultury w Łęgu

 

Mistrzostwa Chojnic w strzelaniu z karabinku centralnego zapłonu „Złoty Strzał 2018”

 Termin: 14.10

 Miejsce: strzelnica w Rytlu

 Organizator: ZM LOK

 

Koncert papieski

Termin: 14.10

Miejsce: CKiB czytelnia

Organizator: Brusy, CKiB Brusy , parafia

 

Dni Kultury Kaszubsko – Pomorskiej

 Termin: 14 – 21.10

 Miejsce: Centrum Sztuki Collegium Ars /podziemia kościoła gimnazjalnego/, SP nr 7

 Organizator: ZKP o/miejski Chojnice

 

XVIII Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej

Termin: 17.10

Miejsce: Rytel

Organizator: Ośrodek Kultury w Rytlu

 

Bal Seniora z okazji 35-lecia istnienia Klubu Seniora „Jesienna Róża”

Termin: 19.10

Miejsce: Rytel

Organizator: Ośrodek Kultury w Rytlu

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2018

 Termin: 21.10

 Miejsce: Charzykowy

 Organizator: ChKŻ

 

LISTOPAD

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów

 II Rzeczypospolitej.

 Termin: styczeń – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Non multa sed multum. Nabytki i konserwacja zbiorów w Muzeum H – E w Chojnicach

 2002 – 2012 – wystawa

 Termin: styczeń – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa Rok Jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości „Być

 zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”

 Termin: luty – listopad

 Miejsce: Wszechnica Chojnicka I piętro

 Organizator: MBP

 

Spotkania z kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic

 Termin: luty – grudzień

 Miejsce: OPR

 Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie AIKIDO

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub”

 Termin: marzec – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska /II piętro/

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Haft kaszubski Leonarda Brzezińskiego (1904-1984)

 Termin: maj – grudzień

 Miejsce: Baszta Kurza Stopa

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa indywidualna malarstwa Bożeny Dudy

Termin: maj – grudzień

Miejsce: Basza Kurza Stopa

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

 Termin: lipiec – grudzień

 Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

 Organizator: Muzeum H – E im J. Rydzkowskiego

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

 Termin: luty – grudzień

 Miejsce: OPR, Centrum Park Chojnice, ZS LO

 Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

XX Chojnickie Filmobranie

 Termin: wrzesień - grudzień

 Miejsce: aula ZS LO, ChCK

 Organizator: UM, ChCK, ES Pomerania, DKF „CISZA”, ZS LO, Powiat chojnicki

 

Wystawa „Dni Kultury Pomorskiej Franciszek Kręcki”

 Termin: październik – listopad

 Miejsce: Wszechnica Chojnicka – Czytelnia

 Organizator: MBP

 

XXIV Dni Kultury Polsko - Francuskiej

 Termin: październik – listopad

 Miejsce: ChCK, aula ZS LO

 Organizator: ChTPF

 

Galeria Współczesnej Sztuki Polskiej

 Termin: październik – grudzień

 Miejsce: Baszta Kurza Stopa

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Rejonowa Akademia z okazji Dnia Honorowego Krwiodawcy

 Termin: listopad

 Miejsce: ChCK

 Organizator: ZR PCK

 

Festiwal Piosenki Zaangażowanej

 Termin: listopad

 Miejsce: II LO

 Organizator: II LO

 

Powiatowy Konkurs Czytelniczy w języku kaszubskim „Mester Belnego Czetanio”

 Termin: listopad

 Miejsce: WDK Swornegacie

 Organizator: ZKP o/miejski Chojnice

 

40-lecie powstania Teatru Obrzędu Ludowego „Zaboracy”

Termin: listopad

Miejsce: Brusy Jaglie

Organizator: Brusy Jaglie, Chata Kaszubska

 

Zabawy taneczne z zespołem muzycznym

Termin: listopad

Miejsce: CKiB

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

Kreatywnie z Biblioteką: Spotkania dla dorosłych

Termin: listopad

Miejsce: CKiB czytelnia

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

Turniej Warcabowy Koła Szachowego

Termin: listopad

Miejsce: CKiB

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

XXII Pomorski Konkurs Plastyczny „Jesień na Kaszubach”

Termin: listopad

Miejsce: CKiB

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

Spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki

Termin: listopad

Miejsce: CKiB

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

Zaduszki Bluesowe

Termin: 02.11

Miejsce: Ośrodek Kultury w Czersku

Organizator: Ośrodek Kultury w Czersku

 

XIX Spotkanie z pieśnią i piosenką patriotyczną - Cześć Polskiej Ziemi - Chojnice 2018

 Termin: 9.11

 Miejsce: ChCK

 Organizator: SP nr 1, ChCK

 

IV Koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej

 Termin: 11.11

 Miejsce: ChCK

 Organizator: Stowarzyszenie „Dworek Polski”

 

Zawody strzeleckie w ramach ligi strzeleckiej

 Termin: marzec – listopad

 Miejsce: strzelnica w Rytlu i Nieżychowicach

 Organizator: ZM LOK

 

Zawody w pływaniu klas klas (5i6) szkół podstawowych oraz gimnazjalistów o

 Mistrzostwo Chojnic i Puchar Burmistrza Chojnic oraz Przewodniczącego Rady

 Miejskiej

 Termin: listopad

 Miejsce: Park Wodny

 Organizator: KS Osir

 

„Bieg Dla Niepodległej”

 Termin: 11.11

 Miejsce: ulice miasta

 Organizator: PChS

 

Obchody Święta 100-lecia Niepodległości

Termin: 11.11

Miejsce: Brusy

Organizator: Gmina Brusy, CKiB Brusy

 

Święto Niepodległości         

Termin: 11.11

Miejsce: Konarzyny (MPH)

Organizator: GOK  Konarzyny

 

100-lecie Odzyskania Niepodległości

Termin: 11.11

Miejsce: Kościół Parafialny p.w. św. Marii Magdaleny w Czersku, cmentarz honorowy przy ul. Dworcowej, Ośrodek Kultury w Czersku

Organizator: Gmina Czersk, Ośrodek Kultury w Czersku

 

Rodzinny Turniej Piłki Halowej

Termin: 17.11

Miejsce: Hala Sportowa im. R. Bruskiego w Czersku

Organizator: Ośrodek Kultury w Czersku

 

KFOKA Konarzyński Festiwal Otwarty Kabaretów Amatorskich  

Termin: 18.11

Miejsce: sala widowiskowa GOK

Organizator: GOK  Konarzyny

 

Mistrzostwa Chojnic w strzelaniu z broni pneumatycznej

 Termin: 22 – 24.11

 Miejsce: strzelnica SP nr 8

 Organizator: ZM LOK

 

Zabawa Andrzejkowa w Czersku

Termin: 24.11

Miejsce: Ośrodek Kultury w Czersku

Organizator: Ośrodek Kultury w Czersku

 

Andrzejkowe zawody strzeleckie z pistoletu centralnego zapłonu

 Termin: 29.11

 Miejsce: strzelnica Nieżychowice

 Organizator: ZM LOK

 

Andrzejki       

Termin: 29.11

Miejsce: świetlica w Zielonej Hucie

Organizator: GOK  Konarzyny/sołectwo Zielona Huta

 

GRUDZIEŃ

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów

 II Rzeczypospolitej.

 Termin: styczeń – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Non multa sed multum. Nabytki i konserwacja zbiorów w Muzeum H – E w Chojnicach

 2002 – 2012 – wystawa

 Termin: styczeń – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Spotkania z kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic

 Termin: luty – grudzień

 Miejsce: OPR

 Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie AIKIDO

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub”

 Termin: marzec – grudzień

 Miejsce: Brama Człuchowska /II piętro/

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Haft kaszubski Leonarda Brzezińskiego (1904-1984)

 Termin: maj – grudzień

 Miejsce: Baszta Kurza Stopa

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

 Termin: lipiec – grudzień

 Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

 Organizator: Muzeum H – E im J. Rydzkowskiego

 

XX Chojnickie Filmobranie

 Termin: wrzesień - grudzień

 Miejsce: aula ZS LO, ChCK

 Organizator: UM, ChCK, ES Pomerania, DKF „CISZA”, ZS LO, Powiat chojnicki

 

Galeria Współczesnej Sztuki Polskiej

 Termin: październik – grudzień

 Miejsce: Baszta Kurza Stopa

 Organizator: Muzeum H – E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Nowości Czytelni i Pracowni Dokumentacji Regionalnej 2017”

 Termin grudzień

 Miejsce: Wszechnica Chojnicka – czytelnia

 Organizator: MBP

 

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu życia dla młodzieży szkół

 podstawowych i ponadgimnazjalnych

 Termin: grudzień

 Miejsce: Gimnazjum nr 1

 Organizator: ZR PCK

 

Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych i Wolontariatu

 Termin: grudzień

 Miejsce: SP nr 8

 Organizator: SP nr 8

 

Powiatowa Olimpiada j. angielskiego dla gimnazjalistów

 Termin: grudzień

 Miejsce: II LO

 Organizator: II LO

 

Kreatywnie z Biblioteką: Spotkania dla dorosłych

Termin: grudzień

Miejsce: CKiB Czytelnia

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

Spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki

Termin: grudzień

Miejsce: CKiB

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

 Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Czerska

Termin: 01.12

Miejsce: sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku

Organizator: Ośrodek Kultury w Czersku

 

Mikołajki w Łęgu

Termin: 02.12

Miejsce:  Ośrodek Kultury w Łęgu

Organizator: Ośrodek Kultury w Łęgu, Sołectwo Łąg

 

Czerskie Mikołajki

Termin: 6.12

Miejsce: Plac Ostrowskiego w Czersku

Organizator: Ośrodek Kultury w Czersku, Gmina Czersk

 

Mikołajki Sztuki

 Termin: 6.12

 Miejsce: Centrum Sztuki Collegium ARS /podziemia kościoła gimnazjalnego/

 Organizator: ChCK

 

Mikołajki ze Sztuką

 Termin: 6.12

 Miejsce: Galeria Muzeum J. Trzebiatowskiego

 Organizator: UM, Galeria Muzeum J. Trzebiatowskiego

 

Mikołajki       

Termin: 06.12

Miejsce: sala widowiskowa GOK

Organizator: GOK  Konarzyny

 

Mikołajkowe strzelanie dla dzieci

 Termin: 6.12

 Miejsce: strzelnica SP nr 8

 Organizator: ZM LOK

 

Otwarte Mistrzostwa w strzelaniu pneumatycznym SP nr 8 w Chojnicach

 Termin: 7.12

 Miejsce: SP nr 8

 Organizator: ZM LOK

 

Spotkanie opłatkowe w Łęgu

Termin: 07.12

Miejsce:  Ośrodek Kultury w Łęgu

Organizator: Ośrodek Kultury w Łęgu

 

Spotkanie z Mikołajem

Termin: 8.12

Miejsce: Plac Jana Pawła II w Brusach

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

Mikołajkowy Turniej Łuczniczy

 Termin: 8.12

 Miejsce: sala gimnastyczna przy Zespole Szkół Katolickich /konwikt/

 Organizator: ES „Pomerania”, Bractwo Herbu „TUR”, parafia p.w. Ścięcia Św. J. Chrzciciela

 

Turniej Szachowy ZŁOTA WIEŻA

Termin: 9.12

Miejsce: Ośrodek Kultury w Czersku

Organizator: Ośrodek Kultury w Czersku

 

IV Mikołajkowa wystawa psów rasowych

 Termin: 9.12

 Miejsce: hala sportowa Centrum Park-u

 Organizator: ZKW o/Chojnice

 

Konkurs i przegląd poezji śpiewanej „Śladami Stachury”

 Termin: 13.12

 Miejsce: aula ZS LO

 Organizator: TP LO im Filomatów Chojnickich

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

 Termin: 14 – 16.12

 Miejsce: Stary Rynek

 Organizator: PRCh

 

Koncert wigilijny

Termin: 16.12

Miejsce: CKiB

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

 Czerskie Betlejem

Termin: 16.12

Miejsce:  Plac Ostrowskiego w Czersku

Organizator: Gmina Czersk, Ośrodek Kultury w Czersku

 

Spotkanie Wigilijne  

Termin: grudzień

Miejsce:  sala widowiskowa GOK

Organizator: GOK  Konarzyny

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

 Termin: luty – grudzień

 Miejsce: OPR, Centrum Park Chojnice, ZS LO

 Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Mikołajkowy Turniej w piłce siatkowej i koszykowej chłopców i dziewcząt

 Termin: pierwszy tydzień grudnia

 Miejsce: hala sportowa ZS LO

 Organizator: UKS „Ogólniak”

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Projekt pocztówki Wigilijnej”

Termin: grudzień

Miejsce: CKiB

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

Sportowy turniej mikołajkowy

 Termin: grudzień

 Miejsce: hala Centrum Parku

 Organizator: II LO

  

Sylwestrowe zawody strzeleckie

 Termin: 29.12

 Miejsce: strzelnica Nieżychowice

 Organizator: ZM LOK

 

Sylwester      

Termin: 31.12

Miejsce: sala widowiskowa GOK

Organizator: GOK  Konarzyny

 

Bal Sylwestrowy

Termin: 31.12

miejsce:  Ośrodki Kultury w Czersku, Rytlu i Łęgu

 

Sylwester

Termin: 31.12

Miejsce: CKiB

Organizator: Brusy, CKiB Brusy

 

 


Wszystkie prawa zastrzeżone. Promocja Regionu Chojnickiego sp z o.o. 2018. Realizacja serwisu: R-net.